Legal History. Цикл відеолекцій Віктора Мельника «Просто про складне»

Legal History

Цикл відеолекцій Віктора Мельника

«Просто про складне»

safe_image (1).jpg


Презентація каналу «Legal History»

Вітаємо на освітньому ютуб-каналі Legal History, створеному командою наукового журналу “Аннали юридичної історії”! Наші відео присвячені впровадженню дистанційної освіти в галузі історії держави та права, історії політичних і правових вчень, теорії різноманітних політичних ідеологій. Повну інформацію про онлайн-курси, кількість навчально-залікових кредитів і перелік семінарських завдань до кожної відеолекції можна знайти за цим посиланням:

http://legalhistoryjournal.com.ua/uk/…

Далі буде!


«Просто про складне»:

Марксистська держава

Вступне слово лектора:

Запускаю платформу дистанційних лекцій від журналу «Аннали юридичної історії». Перші відео будуть орієнтовані на дистанційну роботу з моїми студентами в межах курсу «Історія зарубіжних політичних вчень». Поступово буду викладати тут усі заходи журналу «Аннали юридичної історії» та свої відео з приводу римського публічного права, різноманітних питань історії права, політики та теорії держави.

Пропонуємо увазі слухачів лекцію з курсу історії політичних вчень на тему «Вступ до марксистської теорії держави».

Лектор – кандидат політичних наук, головний редактор наукового журналу «Аннали юридичної історії» Віктор Мельник (викладач курсу «Історія зарубіжних політичних учень», кафедра політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

У відеозаписі розкриваються головні засади марксистської дефініції держави – апарату насильства заможної меншості над бідною більшістю. Просто і коротко розповідається про умови зародження політичної філософії марксизму, про головні праці марксистів на тему зародження держави.


«Апокаліпсис за Марксом», лекція 1/3:

Соціально-економічні формації

Пропонуємо увазі слухачів другу лекцію з курсу історії політичних вчень на тему «Марксистська теорія держави».

У відеозаписі розкриваються проблеми співвідношення базису і надбудови у політичній філософії марксизму, економічна детермінація політичних інститутів, тлумачення соціально-економічних формацій і марксистська футурологія держави.

Цей курс створений на платформі наукового журналу «Аннали юридичної історії» (ISSN 2520-2553). Він є мультимедійним продовженням, своєрідною електронною версією журналу. Всі слухачі, що повністю прослухають відеолекції курсу, а також успішно виконають семінарські завдання до курсу, отримають спеціальний заліковий сертифікат. Інформація про курс, кількість навчальних кредитів і повний перелік семінарських завдань для дистанційної освіти можна знайти за цим посиланням:

https://is.gd/M9kgHl


Лекція 2/3: «Епоха бізнесу за Марксом»

Третя лекція з курсу історії політичних вчень на тему «Марксистська теорія держави».

Лектор – кандидат політичних наук, головний редактор наукового журналу «Аннали юридичної історії» Віктор Мельник (викладач курсу «Історія зарубіжних політичних учень», кафедра політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка).

У відеозаписі розкривається лівогегеліанська система, що використовувалась К. Марксом (1818-1883) і Ф. Енгельсом (1820-1895). В центрі лекторської уваги – діалектична єдність протилежностей усередині соціально-економічних формацій. Особлива увага присвячується «епосі бізнесу» – соціально-економічній формації капіталізму, в умовах якої діалектичний антагонізм суспільних відносин розвивався між роботодавцями і найманою робочою силою.


«Базис» – «надбудова»:

Будівельний майданчик марксизму


Лекція 3/3: «Що таке комунізм»

Карантин подовжено, а наше дистанційне навчання йде своїм шляхом. У нас знову комунізм… Йдемо до завершення модуля. Попереду в нас – соціал-демократія, різні форми фашизму, нацизм і, звісно ж, лібералізм! Закликаю всіх приєднуватись! Ідеологій ставатиме більше, а їхнє порівняння буде все суттєвішим.


«Ціна Карла Маркса»

Пропонуємо увазі слухачів шосту лекцію з курсу історії політичних вчень на тему «Марксистська теорія держави». (UPD)


Радимо також ознайомитись із розвінчанням редукціоністських побудов «істмату» та теорії формацій в двухтомнику «Истории Востока» Л. С. Васільєва, в якому подано переосмислення відмінностей та історичних структур «Заходу» та «Сходу»:

10714.jpg

Невдовзі Ви зможете ознайомитись з його конспективним викладом.

К. С.


Дискусійно-практична платформа «Concordia Discors»: Політологічно-аксіологічний сегмент

Пропоновані до обговорення та дискусії питання та тему аналізу та критики марксистського (моно)дискурсу:

https://is.gd/h0uJ54

Кирило Степанян


Матеріали, рекомендовані для ознайомлення:

1) Кирило Степанян. Містифікуючий  та квазірелігійний досвід тоталітаризму: https://is.gd/637MMI

2) Кирило Степанян. «1984»: Корені образів INGSOC та Океанії: https://is.gd/lpaUPG

3) Григорий Хубулава. Русский социализм и христианство: https://is.gd/RcQgUK

4) Сергей Зотов. Писатель в официальном дискурсе 80-х и современности: Принцип формирования симулякра: https://is.gd/ELA7Ev

5) Олександр Галенко. Радянські бенкети та пиятики в перспективі євразійської історії: https://is.gd/ytf2Wl

Та інші: https://is.gd/NuQ764


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s