Презентація ініціатив «Per Aspera» та «In Rebus»
Шановні читачі!
Презентуємо Вашій увазі наші актуальні ініціативи та короткий екскурс в передумови їх появи.
Короткий екскурс
Коротко опишемо те, як виникли наші ресурси. Почалось все з того, що наприкінці позаминулого року ми успадкували багаторічну студентську організацію:
Львівський медієвістичний клуб
Сайт: https://lvivmedievalclub.wordpress.com/
FB-сторінка: https://www.facebook.com/lvivmedievalclub/
Досвід реорганізації рубрикації, впровадження ініціатив глосаріїв, оновлення дизайну та роботи із сайтом та контактними особами, відкриття лекторіїв спонукав вийти за тематично-хронологічні межі лишень медієвістики, тим більше було багато людей, охочих ділитись матеріалами з інших галузей.
З огляду на це залишатись у «прокрустовому ложі» однієї дисципліни не видавалось можливим. 15.03.2019 нами було презентовано нові ініціативи та ресурси: два ресурси, які за задумом та потенціалом є платформами для нічим не обмеженої наукової, освітньої, творчої та волонтерської діяльності, структура рубрикації яких максимально гнучка і заточується під будь-який вид студій. Тому за радістю закликаємо усіх охочих до співпраці!
Наприкінці минулого року відбулось значне оновлення команди Клубу та чергові вибори, на які екс-голова не висувався, і новому складу було передано подальшу ініціативу розвитку ЛМК.
База покликань на минулорічні матеріали ЛМК: https://is.gd/3Upjgu
Інтердисциплінарні студії «Per Aspera»
Сайт: https://peraspera.video.blog/
FB-група: https://www.facebook.com/groups/1192952797538401/
Ресурс покликаний інтер- та мультидисциплінарно охопити будь-які студії та галузі знання. Чекаємо пропозиції та готові видозмінити рубрикацію, розширивши їх для потреб саме Ваших студій, якщо для них ще не було вироблено відповідну нішу.
Організовуємо (в люб’язно наданих приміщеннях наукової бібліотеки ЛНУ) лекторські заходи, презентації, дискусії тощо. Звертайтесь, якщо бажаєте виступити із лекційним або дотичним заходом, будь ласка! Лекторій: https://is.gd/wiqgQO
Також, як було сказано, ведемо розробку глосаріїв та хронологій (останні ще не презентувались, ми поповнюємо їх) – за найрізноманітнішими критеріями. Просимо Вас допомогти з покращенням їх змісту – вони динамічно змінювані та гнучкі, і робочий варіант будь-якої миті може бути покращений або доповнений… Вами. Наявні на сьогодні глосарїі: https://is.gd/Z5DjFW
Наша команда проводить волонтерські заходи, тому якщо Ви волонтер і опікуєтесь тими, хто потребує підтримки – просимо звертатись і писати на пошту (kirilostepanyan@gmail.com). Формати роботи: посередництво в організації просвтіницько-атракційних заходів та соціальне репетиторство, але ми відкриті до будь-яких пропозицій, просимо звертатись.
Платформа співтворчості та творчого самовиразу «In Rebus»
Сайт: https://inrebus.home.blog/
FB-група: https://www.facebook.com/groups/830162543996411/
Творчі студії говорять самі за себе – тут можуть бути розміщені будь-які форми творчості: тексти, візуальний матеріал, альбоми, рефлексії, нариси тощо. Процитуймо концепт: «окрім вже передбаченої структури, ресурс є гнучким і адаптованим під особистий простір творців, які подають матеріали, або чию творчість ми хочемо виділити. Тобто, ми з Вами самі виробляємо ніші та поширюємо автономний для кожного простір під кожну конструктивну ініціативу чи певні форми матеріалу, і тому наш формат обмежений лише Вашою фантазією».
Проект ініціативи «Concordia Discors»
Наш найбільш актуальний проект, який потребує Вашої всесторонньої підтримки, що його уможливить. Подробиці, будь ласка, читайте тут: https://is.gd/7jA6HJ
Кирило Степанян
Команда ініціатив «Per Aspera» та «In Rebus»
Поточний склад команди:
Кирило Степанян – магістр історії (випускник історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка), ініціатор студій, екс-голова Львівського медієвістичного клубу (18.12.2018-18.12.2019), екс-член Молодіжної асоціації релігієзнавців. Зацікавлення: теорія історії, історія ідей, філософія, культурна антропологія; критерії періодизації історії та розмежування епох; синкретичні, синтетичні та гібридні процеси в культурогенезі, потенціал гібридизації в історичній ретроспективі та перспективі; аксіологічні орієнтири та системи координат, конфліктологія; конструктивний потенціал духовного розвитку людства в умовах домінантної секулярності.
E-mail: kirilostepanyan@gmail.com
Володимир Зілінський – кандидат історичних наук. Тема дисертації: «Голокост на території дистрикту «Галичина»: Джерелознавчий аналіз проблеми» (2019) (https://is.gd/nXbxaP). Зацікавлення: Друга світова війна, антична література, львовознавство. Ініціатор читання та обговорення античних текстів.
Володимир Крамський – магістр за спеціальністю «Історія та археологія», Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Зацікавлення: Репрезентація військових культур у мас-медіа, рецепція Античності та Середніх віків у популярній культурі, асиметричні військові конфлікти.
Учасник проекту популяризації історичного знання про об’єкти пам’яті Другої світової війни в Харкові – International Centre for Education and Exchange (IBB, Dortmund, Germany). Посада: розробник. Покликання на платформу (в розробці): https://dontforgetkharkiv.com.ua/
Покликання на наукові статті: https://kharkov-ua.academia.edu/VladimirKramskoy
Роман Рілов – випускник КНУ ім. Тараса Шевченка (2012-2018), здобув диплом магістра історії з відзнакою. Автор наукових статей з політичної історії та історії культури Візантії XII-XIII ст.
Працівник музею НБУ.
Хоббі: автор прозових творів, ведучий та розробник настільних рольових ігор.
Віктор Мельник – асистент кафедри політології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вчений секретар Міжнародного центру цивільного політології при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Закінчив філософський факультет КНУ ім. Т. Шевченка за двома спеціальностями: політологія; публічне управління та адміністрування. Юридичний факультет КНУ закінчив за двома спеціальностями: конституційне право; цивільне судочинство. Навчався та стажувався у Вроцлавському університеті з міжнародного права та європейських студій, на факультеті політології Університету Миколая Коперніка. Викладач історії політичної думки на кафедрі політології КНУ ім. Шевченка, викладач кафедри філософії та суспільних наук Вінницького національного медичного університету імені Н . І. Пирогова.
Тема дисертації: «Політична антропологія в окцидентальному та орієнтальному вимірах: Порівняльний апсект» (2020) (https://is.gd/NPWTlV)
Головний редактор наукового журналу «Аннали юридичної історії».
Працівник Української Асоціації зовнішньої політики.
Член American Society for Legal History, член Національної спілки журналістів України, член Міжнародного союзу журналістів (IFJ – International Federation of Journalists).
Сфера зацікавлень: міждисциплінарні студії, політична антропологія, проблеми виживання політичних традицій, політична медієвістика, ідейно-політичні проблеми Східної Римської імперії від Феодосія Великого і до Комнінів.
E-mail: melnyk1996ethnology@gmail.com
Богдан Мороз – студент I-го курсу ЛНУ, історичний факультет. Член Українського геральдичного товариства. Відповідальний за медієвістичні студії. Зацікавлення: Історія Історія країн Карпатсько-Дунаського регіону (Молдавського князівства, Валахії та Трансильванії, Угорщини княжої та королівської доби) та Балканського півострову (етнографія), середньовічна геральдика, Хрестові походи, постаті Салах ад-Діна та Балдуїна IV, деякі аспекти культури народів Кавказу та Закавказзя (мова, одяг, господарство), Лемківщина, геральдика.
Назар Костенко – студент ІІІ курсу історичного факультету ЛНУ ім. І. Франка. Ініціатор та модератор лекторіїв (https://is.gd/wiqgQO та https://is.gd/0fYYCo). Працює із наявними та шукає нові контакти та лекторів. Зацікавлення: середньовічна Італія та Англія, історія папства, участь італійців у Столітній війні.
Лідія Мазурчак – поетеса, літератор, медієвіст, археолог. Бакалавр історії (ДДПУ ім. Івана Франка, м. Дрогобич). Зацікавлення: середньовічна археологія, історія франків, історія західних слов’ян (Польща), історія археології, міфологія, історія ОУН-УПА, історія братств.
Юрій Ляшук – студент IV-го курсу факультету філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки. Актор театру («Гармидер»). Зацікавлення: юнгіанський психоаналіз, літературний процес I-ої половини ХХ ст.
Юрій Затварський – художник, мандрівник. Зацікавлення: астрономія, художня та наукова література, філософія.
Дмитро Кизик – вільний дослідник. Зацікавлення: історія (Наполеонівська доба, Інтербеллум), мілітарна історія (Пунічні війни, Наполеонівські війни, Друга світова війна), світова література.
Ярослав Баштевич – студент IV курсу, кафедра давньої історії України та архівознавства. Зацікавлення: історія Галичини пізнього середньовіччя та ранньомодерного часу, історія України кін. XIX – I пол. XX ст.