Відгук про літню школу з антикознавства в Одесі (07.07.2019-14.07.2019)

Відгук про літню школу з антикознавства в Одесі (07.07.2019-14.07.2019)

67533686_1368147633333007_8840753767189053440_n.jpg


Раніше ми інформували Вас про одну значущу ініціативу (https://is.gd/CEIsxF), і от, літня школа, організована Владиславом Водьком (https://is.gd/38o4K5), Павлом Майбородою (https://is.gd/kCrCJF) та Максимом Паніним (https://is.gd/sS62rM) пройшла в Одесі 07.07.2019-14.07.2019 у приватній школі «Веда».

За моїми та й, мабуть, не тільки моїми враженнями, ця школа була найкращою із тих, у яких була можливість узяти участь. Адже це була поважна ініціатива ентузіастів, позбавлена інспірованості та звітності перед подателями грантів, тобто значуща соціальна дія з інтердисциплінарної популяризації наукових студій, так чи інакше дотичних антикознавству, проте не обмежених межами лишень антики. Достойна особиста ініціатива виявилась більш ніж вдалою та потребує періодичного проведення.

Важливим нюансом є, що ініціатори, слідуючи своєму задуму, подбали за учасників, зробивши школу безкоштовною: усі гості були розселені на час проведення школи. Учасники зібрались з таких віддалених міст, як Луцьк, Львів, Київ та Санкт-Петербург. Втім, наша спільна помилка була в тому, що ми не використали або не розвинули увесь потенціал спілкування між представниками цих віддалених теренів, що нехай складає програмний пункт на майбутнє.

В програмі були курси, які ми всі із інтересом та задоволенням прослухали:

  • Грецьке письменство в контексті літератур світу (Назарій Назаров)
  • Вступ до єгиптології (Олена Романова)
  • Язичницька інтелігенція епохи пізньої античності (Павло Майборода)
  • Пізньоантична церковна історіографія та агіографія (Владислав Водько)

Окремим був курс читання давньоеллінською та латинською мовами.

Тут Ви зможете прослухати більшу частину цих лекцій, на яких проводився запис:

https://drive.google.com/drive/folders/1FDGRkb84XwoqAucQstEJ_Wp2pF5gWeVr?fbclid=IwAR1LTss39q4WGOhvVl3XWFSIttQpIq-ywEWMajayh7gxk-CSOtQVdeYTOkM

Атмосфера була максимально невимушеною, що ніяк не відміняло серйозності дійства. Культурна ж програма була надзвичайно насиченою, а ми могли вільно ініціювати  та обирати заходи: наприклад, ми вирішили побувати в «Театрі на Чайній» (на превеликий жаль Театр імені Ковальскі тимчасово не працював через те, що нещодавно був пограбований злодіями, і побачити прем’єру «Літнього дня» за Мрожеком ми не могли), про враження від якого буде окремий матеріал, та в відомих одеських катакомбах. Крім того, ми обійшли низку музеїв та районів, околичних узвиш та капищ, просто колоритних і навіть виразно дивних закутків Одеси, часто в супроводі котів, що здавна заполонили місто, хоча все це дещиця того, що ще потрібно буде обійти наступного разу. Під завершення школи відбулась ще й поїздка до Білгорода-Дністровського, де ми оглядали місто, фортецію та античні руїни.

На майбутнє можна подати ідею скоригувати ідею читання давніми мовами, поділивши учасників на групи тих, хто не володіє мертвими мовами, та тих, хто володіє середнім або вищим рівнем їх знання. Зокрема, частина учасників могла би вивчати основи під началом обізнаних мовців, приступаючи до абетки та засадничих основ, тоді як інша – читати й вивчати тексти, не чекаючи перших. Щиро зичимо наснаги ініціаторам в поглибленні інтердицсциплінарності школи на стику історії та філології, яка стала однією з її особливих принад. Можливо, варто спробувати синтезувати окремі курси у форму дискусії та пошуку точок дотику між ними.

Якщо Ви уникаєте вузькості мислення та маєте різносторонні зацікавлення, то сміливо можемо радити, в разі продовження ініціативи, приїздити до школи – навіть якщо Ви номінально далекі від античних студій: перепон немає жодних і раді тут будуть усім.

Кирило Степанян


Подяка Галині Микитюк (https://www.facebook.com/1.galynka) за надане фото та Юрію Ляшуку (https://www.facebook.com/profile.php?id=100017362743156) за зроблені та викладені у доступ аудіозаписи.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s