«Історія алхімії. Подорож філософського каменю
з бронзового віку в атомний» Сєргєя Зотова (2020)
«Історія алхімії. Подорож філософського каменю з бронзового віку в атомний»
Анотація:
Зазвичай алхімія асоціюється з зображеннями колб, печей, лабораторій або кореню мандрагори. Але всесвіт златоробської іконографії набагато ширше: вона багата символами і алегоріями, пов’язаними зі звичаями та релігіями різних культур. Для того, щоб побачити в загадкових мініатюрах справжній світ минулого, ми зробимо захоплюючу подорож по древньому Китаю, таємничої Індії, вирушимо в країну фараонів, до грецьких мудреців, арабських халіфів та європейських єретиків, а також не залишимо без уваги сучасність. З цієї книги ви дізнаєтеся, як йога пов’язана з великим робленням, навіщо араби їли мумії, чому алхімією цікавилися Шекспір, Ньютон або Гете і для чого в СРСР добували філософський камінь. Розшифровуючи містичні зображення, що символізують набуття алхіміками надздатностей, ми відкриємо для себе новий вимір світової історії.
Сєргєй Зотов – культурний антрополог, молодший науковий співробітник бібліотеки герцога Августа (Вольфенбюттель, Німеччина), аспірант Ворікського університету (Великобританія), лауреат премії «Просвітитель» за бестселер «Страждене Середньовіччя. Парадокси християнської іконографії».
«История алхимии. Путешествие философского камня из бронзового века в атомный»
Аннотация:
Обычно алхимия ассоциируется с изображениями колб, печей, лабораторий или корня мандрагоры. Но вселенная златодельческой иконографии гораздо шире: она богата символами и аллегориями, связанными с обычаями и религиями разных культур. Для того, чтобы увидеть в загадочных миниатюрах настоящий мир прошлого, мы совершим увлекательное путешествие по древнему Китаю, таинственной Индии, отправимся в страну фараонов, к греческим мудрецам, арабским халифам и европейским еретикам, а также не обойдем вниманием современность. Из этой книги вы узнаете, как йога связана с великим деланием, зачем арабы ели мумий, почему алхимией интересовались Шекспир, Ньютон или Гёте и для чего в СССР добывали философский камень. Расшифровывая мистические изображения, символизирующие обретение алхимиками сверхспособностей, мы откроем для себя новое измерение мировой истории. Сергей Зотов — культурный антрополог, младший научный сотрудник библиотеки герцога Августа (Вольфенбюттель, Германия), аспирант Уорикского университета (Великобритания), лауреат премии «Просветитель» за бестселлер «Страдающее Средневековье. Парадоксы христианской иконографии».