«Історія алхімії. Подорож філософського каменю з бронзового віку в атомний» Сєргєя Зотова (2020)

«Історія алхімії. Подорож філософського каменю

з бронзового віку в атомний» Сєргєя Зотова (2020)

safe_image.jpg


«Історія алхімії. Подорож філософського каменю з бронзового віку в атомний»

Анотація:

Зазвичай алхімія асоціюється з зображеннями колб, печей, лабораторій або кореню мандрагори. Але всесвіт златоробської іконографії набагато ширше: вона багата символами і алегоріями, пов’язаними зі звичаями та релігіями різних культур. Для того, щоб побачити в загадкових мініатюрах справжній світ минулого, ми зробимо захоплюючу подорож по древньому Китаю, таємничої Індії, вирушимо в країну фараонів, до грецьких мудреців, арабських халіфів та європейських єретиків, а також не залишимо без уваги сучасність. З цієї книги ви дізнаєтеся, як йога пов’язана з великим робленням, навіщо араби їли мумії, чому алхімією цікавилися Шекспір, Ньютон або Гете і для чого в СРСР добували філософський камінь. Розшифровуючи містичні зображення, що символізують набуття алхіміками надздатностей, ми відкриємо для себе новий вимір світової історії.

Сєргєй Зотов – культурний антрополог, молодший науковий співробітник бібліотеки герцога Августа (Вольфенбюттель, Німеччина), аспірант Ворікського університету (Великобританія), лауреат премії «Просвітитель» за бестселер «Страждене Середньовіччя. Парадокси християнської іконографії».

https://www.labirint.ru/books/759054/?fbclid=IwAR1KsEcjEB8tplH6Cl3jMXkPPlSj3cORTrcisnWmER8zoFPgCbXsORDe4og


«История алхимии. Путешествие философского камня из бронзового века в атомный» 

Аннотация:

Обычно алхимия ассоциируется с изображениями колб, печей, лабораторий или корня мандрагоры. Но вселенная златодельческой иконографии гораздо шире: она богата символами и аллегориями, связанными с обычаями и религиями разных культур. Для того, чтобы увидеть в загадочных миниатюрах настоящий мир прошлого, мы совершим увлекательное путешествие по древнему Китаю, таинственной Индии, отправимся в страну фараонов, к греческим мудрецам, арабским халифам и европейским еретикам, а также не обойдем вниманием современность. Из этой книги вы узнаете, как йога связана с великим деланием, зачем арабы ели мумий, почему алхимией интересовались Шекспир, Ньютон или Гёте и для чего в СССР добывали философский камень. Расшифровывая мистические изображения, символизирующие обретение алхимиками сверхспособностей, мы откроем для себя новое измерение мировой истории. Сергей Зотов — культурный антрополог, младший научный сотрудник библиотеки герцога Августа (Вольфенбюттель, Германия), аспирант Уорикского университета (Великобритания), лауреат премии «Просветитель» за бестселлер «Страдающее Средневековье. Парадоксы христианской иконографии».

https://www.labirint.ru/books/759054/?fbclid=IwAR1KsEcjEB8tplH6Cl3jMXkPPlSj3cORTrcisnWmER8zoFPgCbXsORDe4og


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s