18 липня 1613 року. Помер Іпатій Потій

День в історії

18 липня 1613 року

Помер Іпатій Потій

800px-Hipacy_Pociej.png


Сьогодні 18 липня 407 років з дня смерті відомого церковного діяча, ім’я якого безпосередньо пов’язане з створенням УГКЦ. Адам Потій народився у 1541 р. на Підляшші у селі Рожанка. Навчався у Краківському університеті. Після закінчення здобуття освіти подався на службу до князя Радзивілла Чорного. Через деякий час отримував посаду секретаря в Сигізмунда ІІІ Августа. Варто зазначити, що до кола його товаришів входив князь К. Острозький. Сам Адам був одружений, але після смерті дружини змінив світську кар’єру на церковну, прийняв постриг в ченці та отримав ім’я Іпатій.

Ipaci_Paciej._Іпаці_Пацей_(XVIII)

Був одним з активних учасників Берестейської церковної унії. Іпатію доводилось побувати у Римі разом з К. Терлецьким, луцьким єпископом як як активним учасникам Берестейського собору. Коли у 1599 р. не стало М. Рогози, Потій зайняв його місце, тобто став греко-католицьким митрополитом київським і галицьким (займав цей чин до смерті). Був автором таких полемічних творів як: «Унія, або Виклад артикулів до об’єднання» написаний у 1596 р. 1599 р. написав відомий «Антиризис» та ін. Помер 18.07.1613 р. [1, 127, 128].

Джерела та література:

1.Історія України / Упоряд.: С. Крупчан, Т. Корольова, О. Скопненко, О. Іванюк. – 4-е вид., переробл. і доповн. – К.: ТОВ «Казка», 2009. 

Богдан Мороз


 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s