Презентація монографії Андрія Заяця  «Міське суспільство Волині XVI ‒ першої половини XVII ст.» (24.10.2019)

Презентація монографії Андрія Заяця 

«Міське суспільство Волині XVI ‒ першої половини XVII ст.» 

Vyd.-LNU-im.-I.-Franka-Zayats.jpg


Презентація монографії Андрія Заяця «Міське суспільство Волині XVI ‒ першої половини XVII ст.» (Львів, 2019)

Організатори: 

  • Львівський медієвістичний клуб
  • Інтердисциплінарні студії «Per Aspera»

Локація: узгоджується

У монографії розглянуто становлення міст та міського соціуму Волині раньомодерної доби. Прослідковано етапи формування міської мережі регіону та умови, в яких вони розвивалися. Показано значний вплив міст на розвиток економіки та соціальної структури населення Волині. Більшість міст були приватновласницькими, але і в них успішно діяло магдебурзьке право, що суттєво впливало на правову свідомість міщан. Детально показано механізм та особливості управління у королівських і приватних містах, міське судочинство. Значна увага приділена соціальній та національній структурі міщанства, а також ролі і становищу шляхти у містах.

Локація: узгоджується

Дата і час: 24.10.2019, 15 00-16 30

Анонс:

Буде проаналізовано філіграні паперу первістків українського друку – Апостола і Букваря Івана Федоровича, наступних видань Львівського братства кінця ХVІ – початку ХVІІ ст., а також видань латиношрифтних друкарень, насамперед Павла Щербича. На основі паперу стародруків буде розглянуто папір, представлений на львівському ринку, а також такий, що вироблявся підльвівськими папірнями.

Автор:

shapeimage_2.png

Андрій Заяць – доцент, кандидат історичних наук. Захистив 1994 р. кандидатську дисертацію «Урбанізаційний процес на Волині у XVI-I пол. XVII ст.» (керівник – проф. В. Ф. Інкін). З 1999 р. – доцент кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Львівського університету.

Сфера наукових зацікавлень: історія України, зокрема урбанізаційні процеси українських земель XV-XVII ст., міське суспільство, розвиток магдебурзького права, економіка міст, народонаселення міських поселень.

Дискутант:

shapeimage_2 (1).png

Мирон Капраль – доктор історичних наук, керівник Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, професор Львівського національного університету ім. І. Франка.


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s