«Нова археологічна школа» (НАШ)

«Нова археологічна школа» (НАШ)

АШ.png

“Нова археологічна школа” (НАШ) — комплексний проект, що поєднує виховання, навчання та волонтерство. Він створений археологами Запоріжжя для молоді з усієї України. Ми прагнемо навчити всіх охочих поважати та зберігати культурну спадщину, вивчати й розуміти історію та знати більше про те, яким був світ тисячі років тому.

1.jpeg

Відтворюємо доісторичні обряди на острові Хортиця

“Найголовніше в нашій організації — це, звичайно, люди. Без сильної вмотивованої команди дослідників археологія залишається лише нагромадженням лопат та черепків. Але щойно однодумці зберуться разом та стануть до роботи, результат перевершить будь-які сподівання! Підлітки, які беруть участь у експедиціях 5—6 років, часто знають більше, ніж випускники істфаку. Робота з ними надзвичайно захоплива і продуктивна”, — каже Олег Тубольцев, засновник проекту.

2.jpeg

Дослідження святилища доби бронзи на о. Хортиця триває з 1999 року

За 17 років існування школа залучила до археологічної роботи понад три сотні волонтерів; дехто з них обрав фах історика, хтось сприймає археологію як хобі. НАШа діяльність за цей час значно змінилась. З далекого 2002 року організація має формат літнього табору, де молодь може не лише відпочивати та спілкуватись, а й навчатись археології, історії та охороні пам’яток, життю без бетонних коробок міста. І сьогодні “Нова археологічна школа” — живий приклад того, що декілька підлітків у крихітному кабінеті можуть творити якісну науку: виголошено немало доповідей на міжнародних конференціях, надруковано десятки статей, а результати НАШої роботи публікують закордоном, у Італії та Кембриджі.

3.jpeg

У нас кожен має змогу відшукати і дослідити прадавні артефакти

“Зустріч з археологією — це подія, яка повністю змінює бачення світу. Вже після першої експедиції міста, люди, пейзажі — все здається інакшим. Торкнутись минулого справді необхідно для того, щоб тверезо оцінювати сучасність. До того ж, сам процес дослідження надзвичайно цікавий”, — розповідають юні волонтери.

4.jpg

Фотографування конструкції, вік якої — понад три тисячі років

Щоправда, попри всю наукову діяльність та лабораторну роботу, головним очікуванням учасників “НАШ” є літній експедиційний сезон. Десятки пам’яток вже позаду, а попереду — безліч!

5.jpeg

Левова частка роботи пов’язана з ретельним документуванням знахідок

Ми радо запрошуємо всіх охочих долучитись, наприклад, звернувшись до НАШ у одній із наших соцмереж:


Cимон Радченко, Олег Тубольцев


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s